reede, 30. aprill 2021

Reede 30.04 - matemaatika, loodusõpetus ja rütmika

 MATEMAATIKA


TÄNASEKS TULEB ÄRA LAHENDADA KÕIK ÜLESANDED "0-100" OSAS (välja arvatud kirjalik korrutamine)

Sisene 10monkeys keskkonda: https://www.10monkeys.com/ee/

Logi sisse oma isikliku kasutajanime ja parooliga:

 • kasutajanimi: XY72 + sinu eesnimi (näiteks XY72eneli)
 • parool: sinu eesnimi ja perekonnanimi kokku kirjutatuna (väikeste tähtedega) (näiteks enelisilm)

NB! Kui sul on mitu eesnime või perekonnanime, siis kirjuta kõik nimed tühikuta kokku. Kirjuta väikeste tähtedega. (Sandra Holm ja Sandra Saar, teie eesnimed kasutajanimes on sandrah ja sandras!). Kui sul esineb probleeme sisselogimisega, anna sellest mulle koheselt teada!

Sinu ülesanne (kõigi jaoks kohustuslik) on selle nädala jooksul lahendada läbi kõik ülesanded "0-100" osas (välja arvatud "Kirjalik korrutamine", mida sa pole veel õppinud). Mitmed lapsed on hoogsasti lahendama hakanud lihtsamat osa - ära unusta, et "0-100" peab ka tehtud saama! Kui sa soovid, võid lahendada ka ülejäänud ülesandeid. Ülesandeid on võimalik lahendada tööpäeviti kell 7-14. Kui sa mingil põhjusel selle nädala jooksul ülesandeid lahendada ei saa, siis sinu konto on avatud kuni 5. maini, seega 5. mail on viimane päev oma ülesandeid lõpetada.


Eile ja üleeile õppisime summa jagamise reeglit:

Selle reegli tundmine tuleb kasuks, kui jagatakse omavahel selliseid arve, mida sa peast või korrutustabeli abil lahendada ei oska. Näiteks:
Selleks tuleb jagatav 45 muuta liidetavateks nii, et oskame mõlemat liidetavat jagada 3-ga:
Nüüd oskad juba summat jagada eile ja üleeile õpitud reegli järgi:

Mille järgi otsustada, millisteks liidetavateks ma jagatava teen? Kõige lihtsam variant on teha sellisteks liidetavateks, et esimese liidetava jagamisel saan vastuseks 10. Vaata näiteid:


Kirjuta vihikusse pealkirjaks Ülesanne 325, servale tänane kuupäev. Lahenda ülesanded sarnaselt ülalolevatele näidisülesannetele.


Uuel nädalal kohtume koolis. Kontrolli, et sul oleksid kõik distantsõppe ajal antud koduülesanded tehtud ning korrutamine ja jagamine 10 piires peas.LOODUSÕPETUS


Enne vaheajale jäämist õppisime ilmakaari. Korda neid siin: https://learningapps.org/view3641718


Täna õpime, mis on plaan ja kaart. Plaanil ja kaardil on maa-ala kujutatud vähendatult ja pealtvaates. Plaan on koostatud väiksema maa-ala kohta, kaart aga suurema maa-ala kohta. Mõlemaid loeme leppemärkide ja leppevärvide abil, mille tähenduse leiame plaani või kaardi legendist. Plaanil ja kaardil kujutatud asjad (hooned, puud, põõsad) ei näe välja nagu kõrvalt vaadatuna või aerofotol. Vaata näiteks järgmist plaani:


Võrdle Kadrioru pargi aerofotot ja plaani õpikus lk 47 ja 48. Leia plaanil, missuguses suunas on põhi (N). 

Tee töövihikust lk 40 ül 1 (ülesanne on terve lehekülje ulatuses).

Järgmiseks reedeks korda veel teemasid õ lk 23-43: elekter meie ümber, elekter, magnetnähtused, komplass. Abiks on ka küsimused, millele pidid vihikusse vastama 9. aprillil: 

http://eneliklass.blogspot.com/2021/04/reede-904-matemaatika-loodusopetus-ja.htmlRÜTMIKA


Korda ja harjuta üle-eelmisel nädalal tehtud harjutusi. Vaata videot ja tee kaasa. Alusta aeglaselt ja tasapisi muuda harjutust kiiremaks. Püüa lõpuks harjutust võimalikult kiiresti teha.Tuletan meelde, et enne vaheaega andsin ülesandeks filmida ja mulle saata "Jerusalema" tantsuvideo. Ootan aktiivset osavõttu, et saaksime õppeaasta lõpuks midagi eriti toredat luua!

 • Video jagamiseks võib selle üles laadida siia: https://drive.google.com/drive/folders/1jx_H_Qi15Z3Ini_Z_vdQCBZ2--ZE10dE?usp=sharing (vajalik on Google kontosse sisse logida)
 • Kui on soov kuhugi mujale tantsuvideo üles laadida nii, et ma saaksin selle omale alla laadida, võib jagada mulle e-mailile ka linki.
 • Videot võib minuga jagada ka Messengeri kaudu, kui see lihtsustab saatmist!
 • Tantsimise koht võib olla nii toas kui ka õues.
 • Tants võiks kesta vähemalt 2 minutit (ma ei kasuta seda terves pikkuses, vaid lõikan juppideks).
 • Kui tantsus tulevad vead sisse, ei ole hullu, sest lõikan videod nii kui nii lühemateks osadeks ja jätan vigased kohad välja.
 • Muusika kvaliteet ei ole oluline, kuna ühisvideo taustaks panen eraldi muusika.

Viimast korda veel meeldetuletuseks "Jerusalema" tantsu väljakutse koos õpetusega:


Sammude meeldetuletuseks:

 1. Vasaku jalaga 4 korda põrgatust enda ees
 2. Parema jalaga 4 korda põrgatust enda ees
 3. 4 hüppega jalgade vahetust ette vasak-parem-vasak-parem
 4. Vasakust jalast 4 sammu ette + vasaku jalaga "täpp" kohapeal (samal ajal pööre vasakule)
 5. Vasakule samm-risti-samm + parema jalaga "täpp" kohapeal
 6. Paremast jalast 3 sammu taha
 7. Vasak jalg jääb ette ja tants hakkab otsast peale, kuid näoga uues suunas
Kui soovid Youtube-ist näha veel, kuidas inimesed on sellest tantsu väljakutsest osa võtnud, kirjuta otsingusse "jerusalema dance challange" (mõned tantsivad teistmoodi kui meie).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar