neljapäev, 14. mai 2020

Neljapäev 14.05

Eesti keel

Kontrolli eilset kuulamisharjutust:


Kontrolli eilset etteütlust harjutuste vihikus. Paranda oma vead värvilise pliiatsiga (või värvilise tindipliiatsiga). Õige etteütluse tekst:

Lapsed kiirustasid sööklasse sööma. Ema kallas vett pudelisse. Siil jooksis pessa, sest ta nägi rebast. Poiss pani kommid taskusse. Kirjuta harjutus joonelisse vihikusse. Isa tegi kaminasse suure tule. Kassid läksid majja magama.

Pane harjutuste vihikusse pealkirjaks Ärakiri, servale tänane kuupäev.
  1. Kirjuta vihikusse õigesti ümber tv lk 55 etteütlus nr 7. Ole tähelepanelik ja kirjuta veatult.
  2. Tõmba joon alla nendele sõnadele, mis vastavad küsimustele kelleta?, milleta?. Kontrolli, kas tõmbasid joone alla 4 sõnale.
  3. Meenuta ja korda, kuidas kirjutatakse sõnu, mis vastavad küsimustele  kelleta?, milleta? (tv lk 25). Homme kirjutame sama teema kohta etteütluse (mitte tv teksti kohta).


Viimast harjutust saad teha arvuti või nutitelefoni abil. Kui sul on selleks võimalus, lahenda see kindlasti ära, sest siis saan teada, kui paljudel teist on võimalik internetis harjutusi kaasa teha. 

Kui sul on tööleht täidetud, vajuta "Finish".
Pärast "Finish" vajutamist avaneb sul selline leht:

Esimesele nupule vajutades saad oma harjutust kontrollida. Kui oled vigadest õppinud, sulge harjutus, ava see blogist uuesti ja lahenda veelkord. Kui oled kindel, et sinu töö õnnestus paremini, vajuta teist nuppu.
Teisele nupule vajutades saad töö mulle saata. Kui sa oled pärast esimest lahendamist kindel, et sul kõik õnnestus hästi, võid kohe selle mulle saata ja ei pea mitu korda harjutust tegema. Pärast töö mulle saatmist näed samuti õigeid vastuseid. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar