kolmapäev, 6. mai 2020

Kolmapäev 6.05

Matemaatika

Täna meenutame tasandlilisi ja ruumilisi geomeetrilisi kujundeid. Need peaksid olema sul liimitud ka vihikusse päris algusesse:

Tasandilised kujundid:

Ruumilised kujundid jagunevad tahukateks (koosneb tahkudest) ja pöördkehadeks (on tekkinud tasandilise kujundi pöörlemisel):


Kui oled unustanud kujundite nimetused, õpi need uuesti selgeks.
Geomeetriliste kujundite kordamiseks mängud:

Joonista vihikusse pilt, mis koosneb:
  • 8 riskülikust (ka ruut on ristkülik);
  • ringidest, mida on 4 võrra rohkem kui ruute;
  • viisnurkades, mida on 4 korda vähem kui ringe;
  • kolmnurkadest, mida on 3 korda rohkem kui viisnurki.

Kujundite joonestamiseks kasuta harilikku pliiatsit, joonlauda ja sirklit (kui sirkel on koolis, kasuta koduseid vahendeid). Värvi pilt.

Loodusõpetus

Loe tv lk 36 käitumisest söögilauas. Roosas ringis on reeglid, mis tuleb meelde jätta. Vali neist reeglitest välja üks ja joonista selle reegli kohta plakat oma vihikusse. Kindlasti pane kirja ka valitud reegel ja kaunista seda reeglit kirjeldava pildiga.

Tee ülesanne tv lk 36. (Kas said 4 vale lauset?)

Loe tv lk 37 pesemisest. Tõmba punase pliitsi ja joonlauaga joon alla lausetele, mis õpetasid sulle midagi uut.

Kontrolli teadmisi mängides mängu:
Kui ei saa aru, kuidas mängitakse:
Üleval servas on 2 nuppu "vale" ja "õige". Kui sul on valitud "vale", siis on see nupp sinine ja sa pead otsima üles laused, mis on valed. Kui vajutad nupule "õige" ja see muutub siniseks, pead üles otsima laused, mis on õiged. Kui oled kõik õiged ja valed laused üles leidnud, näed preemiaks multikat.

Järgmiseks nädalaks koosta tv lk 38 oma päevaplaan. Kuigi sinu päevaplaan kindlasti erineb tüüpilisest koolipäevast, kui veel koolimajas õppimas käisid, siis tee ikkagi päevaplaan päeva kohta, kui sul toimub kodus koolipäev.


Viimast korda tuletan meelde projekti, peaks olema valmis tänaseks. Veel ei ole mul võimalust küll neid vaadata, kuid kui kooli kutsun teid, peaks projekt kindlasti kaasas olema.

Loodusõpetuse projekt nr 3

Nelja nädala jooksul uuri kolme erineva toidu koostist ja valmistamist täpsemalt. Selleks vali huvitavad ja maitsvad toidud, mida sinu kodus valmistatakse. Tee kindlaks ja pane kirja, kui palju ja milliseid toiduaineid vaja läheb. Lisa kirjeldus, kuidas valmistatakse, ja võimalusel võta osa koos täiskasvanuga toidu tegemisest. Otsi selle toidu kohta pilte või joonista ise. Kolm retsepti esitada 6. maiks (või kui selleks ajaks kooli veel ei lubata, siis esita kooli tulles) kolmel A4 (väiksel) paberilehtedel (iga toit erineval lehel, igal lehel nimi). Kirjuta käsitsi!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar