kolmapäev, 13. mai 2020

Kolmapäev 13.05

Eesti keel

Kirjuta harjutuste vihikusse pealkirjaks Etteütlus, servale tänane kuupäev.
Kuula etteütlust. Loen igat lauset 2 korda.

  1. Esimesel korral kuula lauset.
  2. Teisel korral korda koos minuga.
  3. Pärast lause kordamist pane kirjutamise ajaks jutt pausile. (Vajadusel saad salvestatud juttu kuulata ka rohkem kordi.)
  4. Kontrolli oma etteütlust ise ja ära palu kellegi teise abi vigade parandamisel.
  5. Homme postitan etteütluse teksti, mille järgi saad parandada oma etteütluses vigu.
Kuula etteütluse teksti siit:


Tee tv lk 53 kuulamisharjutus 4. Tutvu harjutuse tööjuhendiga. Kuula juttu siit:
NB! Töövihikus on esimese küsimuse b) vastuses trükiviga. Õige on b) jalgadeta sisalik. Mõnel küsimusel võib mitu õiget vastusevarianti olla.
Loe samalt leheküljelt ka looduskaitse kohta.
Loe rohkem vaskussi kohta siit: http://bio.edu.ee/loomad/Roomajad/roindexL.htm


Loodusõpetus

Tänaseks oli sul vaja koostada päevaplaan tv lk 38. Sinu päevaplaanist peaks selguma, kui palju sa päevas puhkad. Inimesele on puhkamine väga oluline. Kõige olulisem puhkus on magamine. Sina peaksid öösel magama 8-10 tundi. Loe tv lk 38, kuidas veel on võimalik puhata. Kuigi teleka vaatamine ja arvutimängude mängimine on samuti puhkus, miks ei tohiks sedasorti puhkusega liialdada?

Tv lk 39 ülemises ülesandes arvuta tundides, kaua sul aega kulub järgmistele tegevustele. Vasta ka küsimustele tabeli all. 
Tee tv lk 39 alumine ülesanne. Iga pildi alla kirjuta "kasulik" või "kahjulik".

Kui inimene tegeleb kahjulike tegevustega või ei puhka piisavalt, jääb ta haigeks. Ka eesti keele kuulamisharjutuses said teada, et kui keha võitleb haigusega, tekib palavik. Palavikku mõõdetakse kehatermomeetri ehk kraadiklaasiga. Palavik on siis, kui kraadiklaas näitab 37 kraadi või rohkem.

Võrdle kehatermomeetrit ja toatermomeetrit tv lk 40. Kehatermomeeter on täpsem ja märgitakse temperatuuri komadega. Ülemine kehatermomeeter näitab 36,6 kraadi (sest 6 kriipsukest on pärast 36) ehk palavikku ei ole, sest on vähem kui 37. Alumisel toatermomeetril komasid ei märgita ning 30 ja 40 vahel tähendab üks kriipsuke ühte kraadi. Alumine toatermomeeter näitab 37 kraadi (sest 7 kriipuskest on pärast 30). Digitaalsel kehatermomeetril kriipusukesi lugema ei pea, vaid ta näitab numbritega ja komaga täpselt ära kehatemperatuuri. Loe tv lk 40.
Lahenda ülesanded tv lk 41

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar