kolmapäev, 29. aprill 2020

Kolmapäev 29.04

Matemaatika

Matemaatika 2. klassi teemad on meil praeguseks läbi võetud. Tubli töö! Ülejäänud õppeaasta kuni suvevaheajani kordame seni õpitud teemasid, et need saaksid veel paremini selgeks ja vahepeal ei ununeks. Matemaatika epohh kestab veel selle ja järgmise nädala.

Tee tv lk 72 ül 1.
Tee iga tehte kohta kirjalikud arvutused vihikusse (peakirjaks Tv lk 72 ül 1, 2, servale kuupäev).  Pikemate arvutustehete korral tee iga arvutus kirjalikult eraldi ja kirjuta vahevastused töövihikusse tehete kohale "kaussi".

Pea meeles, et:
LIIDETAV + LIIDETAV = SUMMA
VÄHENDATAV - VÄHENDAJA = VAHE

Puuduva liidetava (nii esimese kui teise) leidmiseks lahuta summast olemasolev liidetav.
Näide:
... + 13 = 47.
Puudu on liidetav, seega pean summast lahutama teise liidetava.
47 - 13 = 34.
Seega ... kohale kirjutan 34.
Puuduva vähendatava leidmiseks liida vähendajale vahe.
Näide: 
... - 24 = 59
Puudu on vähendatav, seega pean liitma vähendajale vahe.
24 + 59 = 83
Seega ... kohale kirjutan 83.
Puuduva vähendaja leidmiseks lahuta vähendatavast vahe.
Näide:
87 - ... = 76
Puudu on vähendaja, seega pean vähendatavast lahutama vahe.
87 - 76 = 11
Seega ... kohale kirjutan 11.

Tee tv lk 72 ül 2.
Tee kirjalikud arvutused ruudulisse vihikusse eelmise ülesande alla.

Tee tv lk 72 ül 3.

Kui sa pole veel küsimustikule vastanud:
Et valida järgmiseks nädalaks kordavaid ülesandeid vastavalt selle, mis teile kõige raskem on olnud, ava link ja vali sealt sinu jaoks kõige keerulisemad teemad matemaatikas, mida oleme 2. klassis õppinud. Kui sinu jaoks on kõik väga lihtne olnud, siis vastata ei ole vaja.
https://forms.gle/qu7QYd3Qpmy8d8qJ9


Loodusõpetus

Täna õpime loodusõpetuses tervislikust toitumisest ja toidukordadest.

Loe tv lk 32. Jäta meelde, milline peab olema tervislik toit ja toitumine.
Vaatle pilti lk 32 ja mõtle, milliseid toite saaksid valmistada nendest toiduainetest.

Tv lk 33 on tervisliku toitumise püramiid. Püramiidi alumises osas on need toiduained, mida tuleb rohkem süüa, keskele jäävad mõõdukalt ja tippu vähem soovitatavad toiduained. Miks pole õige piirududa vaid püramiidi alumises osas olevate toiduainete söömisega? Lugesid eelnevalt, et toit peab olema mitmekesine ja toituma peab vaheldusrikkalt. Seega tulebki süüa võimalikult erinevaid toite, kuid toidupüramiid näitab, milliseid toiduaineid võiks rohkem ja milliseid vähem süüa.
Tee ülesanne tv lk 34.

Loe tv lk 35 toidukordade kohta. Jäta meelde kolm põhitoidukorda ning milliseid toite peaks nende ajal sööma. Miks vajab laps sagedamini toitu kui täiskasvanu? Miks ei tohi liiga tihti süüa? Milliseid jooke on tervislik juua toidu kõrvale?

Tee ülesanne tv lk 35.


Meeldetuletuseks projekti kirjeldus:
Loodusõpetuse projekt nr 3

Nelja nädala jooksul uuri kolme erineva toidu koostist ja valmistamist täpsemalt. Selleks vali huvitavad ja maitsvad toidud, mida sinu kodus valmistatakse. Tee kindlaks ja pane kirja, kui palju ja milliseid toiduaineid vaja läheb. Lisa kirjeldus, kuidas valmistatakse, ja võimalusel võta osa koos täiskasvanuga toidu tegemisest. Otsi selle toidu kohta pilte või joonista ise. Kolm retsepti esitada 6. maiks (või kui selleks ajaks kooli veel ei lubata, siis esita kooli tulles) kolmel A4 (väiksel) paberilehtedel (iga toit erineval lehel, igal lehel nimi). Kirjuta käsitsi!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar