pühapäev, 27. jaanuar 2019

Klassiväline lugemine

Tuletan meelde, et ka tunnistusel oli kirjas, et lapsed peaksid hakkama lugema mõnda eakohast raamatut. Kõige parem valik raamatuid on raamatukogus, kus ka raamatukogutädi oskab lahkelt soovitusi jagada. Kui raamatu valimine osutub siiski keeruliseks, võib ka minult soovitusi küsida. Seekord (ja nii ka edaspidi päris tihti) ei määra ma ühte ja sama kindlat raamatut kohustuslikuks lugemiseks, et lastel oleks võimalik leida just neile meeldivat kirjandust. 
Kui raamat on loetud, tuleks teha selle kohta lugemisleht: A4 paber, millele laps paneb kirja raamatu pealkirja, autori, peategelased ja joonistab raamatu kohta pildi. See leht tuleks kooli tuua ja paneme selle kiirköitja vahele. Nii kogume järgmise viie aasta raamatute lugemislehed kõik ühte kohta kokku.
Lisaks lugemislehe tegemisele on igal lapsel võimalus ka klassikaaslastele tutvustada oma raamatut. Raamatutest jutustamise hommik on meil reedeti. 
Lapsed võiksid saada oma esimese raamatu loetud ja kaaslastele sellest jutustatud enne järgmist vaheaega (järgmise nelja nädala jooksul, vaheaeg algab 23. veebruarist), et vaheajal juba uus raamat omale otsida. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar